poniedziałek, 23 listopada 2009

Z 75C na 65FF

W trzecim odcinku brafittingowej serii filmików Mahedy zobaczymy modelkę noszącą stanik w rozmiarze 65FF. Jak wynika z tytułu, wcześniej nosiła 75C. Zwróćcie uwagę jak układa się stary stanik - gdzie są fiszbiny, co z obwodem, jaki jest kształt piersi. Słuchajcie Mahedy :) Na filmiku mozecie zobaczyć wspomniane ostatnio buły podpachowe :)

65FF wielu z Was na pewno wydaje się dużym rozmiarem. A jaki on jest naprawdę? Zapraszam do obejrzenia filmiku :)

 

Czyż modelka w nowym (prawidłowym) rozmiarze nie wygląda oszałamiająco? :)

 

W drugim filmiku mamy do czynienia z identyczną sytuacją, modelka nosząca kiedyś staniki 75C przeskakuje :) na 65FF. Tym razem też zwróćcie uwagę na to, co z ciałem modelki wyprawia biustonosz 75C.

 

 

W obu filmikach najwieksze wrażenie na mnie zrobiły końcowe zdjęcia porównawcze. Widać na nich kolosalną różnicę i w wyglądzie biustów, i w wyglądzie sylwetek obu modelek.

 

Strona Mahedy na YT - http://www.youtube.com/user/BrafittingByMaheda

 

sobota, 21 listopada 2009

Tak, jak już wcześniej pisałam, około 90% Polek nosi źle dobrane biustonosze. Powody? Brak porządnego asortymentu w sklepach, znikoma (wręcz zerowa) wiedza ekspedientek w większości sklepów, złe wzorce przekazywane w mediach, no i co najważniejsze - nasza własna niewiedza. Bielizny nie kupuje się na oko, powinna być idealnie dopasowana do ciała a czy którąkolwiek z Was, przy kupnie stanika, ekspedientka dokładnie wymierzyła lub zaoferowała jakąkolwiek pomoc? Zawsze spotykałam się z podawaniem biustonosza wybranego na oko ("Pani to na pewno ma 75B!!"). Mojej koleżance noszącej 65G (pomimo dużej literki to naprawdę nie jest wielki biust) pani z bieliźniaka zaproponowała 80C (kumpela była w kurtce, więc może wydawała się taka szeroka).

 

Zaczynajmy (co szkodzi spróbować :) )!

Rozpoczynamy od zmierzenia się pod biustem (bez stanika) ściśle, na wydechu oraz w biuście (w miękkim staniku) luźno, bez ściskania. Przykładowo wyszło nam ciasno 72 pod biustem i 89 luźno w biuście. Mając obydwa wymiary możemy poznać nasz rozmiar na co najmniej trzy sposoby:

1. zaglądamy do kalkulatora rozmiarów - elektroniczny brafitter Mariski

Po lewej stronie znajduje się kalkulator, wpisujemy swoje wymiary. Wyskakuje wynik UK 65E, PL 65F. (Na blogu zajmowac będziemy się rozmiarówką brytyjską. O róznicach pomiędzy rozmiarówkami napiszę w innej notce).

65E brzmi kosmicznie, prawda? Tak naprawdę, to nie jest duży biust :) Dlaczego wyskoczył nam rozmiar z obwodem 65? O tym w punkcie trzecim.

 

2. wpisujemy się do odpowiedniego watku na Forum Biuściastych lub Forum Małobiuściastych, tam profesjonalne brafitterki pomogą znaleźć nam odpowiedni rozmiar stanika

 

3. korzystamy z tabel rozmiarów. Najpierw ustalamy odpowiedni dla siebie obwód stanika. Z wymiarów wyszło nam 72 cm. Pamiętajmy jednak, ze miarka krawiecka jest nierozciągliwa, natomiast obwód stanika owszem. Niektóre biustonosze rozciagąja się nawet o ponad 20%. Zatem musimy zaniżyć swój wymierzony obwód. Jedną z najczęstszych technik jest odjęcie pięciu centymetrów i zaokraglenie w dół. Proszę bardzo - 72-5=67, zaokrąglamy do 65 (przypominam, że większość staników spokojnie rozciągnie się do naszych 72 cm).

Ok, mamy obwód. Musimy znaleźć miseczkę.

Patrzymy na tabelkę:

 

Szukamy naszego obwodu, 65 cm, czyli druga linijka z obwodami. Jedziemy w prawo szukając naszego wymiaru biustu... JEST! i znowu wyszła nam miseczka E!

Nie emocjonujmy się literką! Sama literka nic nie znaczy. Spójrzcie jak różnią się wielkością miseczki z tą samą literką (tym razem F) w stanikach o obwodach 80 i 65:

Czarny stanik to La senza, biały Simone Ruby Pink

Róznica jest widoczna na pierwszy rzut oka a literkowe oznaczenie miseczki jest takie samo, dlatego przy rozmiarze stanika zawsze mówimy obwód+miseczka, czyli 65E, 70F czy 80DD.

Wyliczony rozmiar nie jest niestety stuprocentowym wyznacznikiem. Od niego należy rozpocząć poszukiwania dopasowanego stanika. W opisanym przypadku może okazać się, że będzie potrzebna mniejsza/większa miseczka lub luźniejszy obwód, bo każda z nas ma inny biust, jędrny, mniej jędrny, stożkowaty, kulisty ale jednocześnie moze mieć te same wymiary :)

Zatem, znamy swój rozmiar :) Gdzie szukać stanika? o tym niedługo, zapraszam!

 

Tabelka rozmiarowa pochodzi ze strony sklepu Dopasowana.pl

23:57, agus2412 , Wiedza
Link Dodaj komentarz »

Dwa lata temu na pewno powiedziałabym - TAK. Byłam przekonana, że normalnymi sytuacjami w noszeniu staników są:

  • podjeżdżający obwód na plecach
  • wbijanie się ramiączek
  • buły z przodu
  • buły pod pachami
  • odstający (lub wbijający się) mostek
  • uciskanie piersi fiszbinami
  • wydostawanie się piersi z misek, np przy bieganiu

To nie są normalne sytuacje! W odpowiednim staniku nic takiego nie powinno się wydarzyć! Około 90% kobiet nosi źle dobraną bieliznę, zmieńmy to :)

 

Przyjrzyjmy się stanikowym błędom:

  1. podjeżdżający obwód

 

Na zdjęciu po lewej obwód podjeżdża do góry, piersi smutno patrzą w dół - nie są odpowiednio podtrzymane. Na prawej fotce obwód jest odpowiednio ścisły, w poziomej linii. Spójrzcie na biust! Jaka różnica!

Dlaczego obwód podjeżdża? Jest za luźny. Odpowiedni obwód utrzymuje piersi w ryzach (obwód a nie ramiączka!).

Jaki obwód wybrać dla siebie? Mierzymy miarką obwód pod biustem na wydechu, bardzo ciasno. Od uzyskanego wyniku odejmujemy 5 cm i zaokrąglamy. Dziwnie brzmi, prawda? Obwody biustonoszy są z reguły rozciągliwe. Ja, przy 72 pod biustem, noszę staniki głównie w obwodach 65. Większość sześćdziesiątek piątek rozciąga się do siedemdziesięciu kilku centymetrów - zatem na mój obwód są idealne. Nowy stanik zapinamy na pierwszą haftkę, jesli zacznie się rozciągać to przeskakujemy na kolejne haftki. Jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się kupić stanik i z osiemdziesiątka w obwodzie, teraz się smieję, że mogłam na plecach zawiązać kokardkę :D I najważniejsze: napisałam tutaj o obwodach, jesli chodzi o rozmiar stanika to ZAWSZE posługujemy się i obwodem i miską, np 65F, 75D, 70HH.

 

2. wbijanie się ramiączek - wbijanie się ramiączek to również wina zbyt luźnego obwodu.


 

Kiedy ramiączka są za długie (nawet przy odpowiednim staniku) biust opada, a one przesuwają się i/lub spadają z ramion. W takim przypadku należy skrócić ramiączka.

 

Jeśli ramiączka są za krótkie to mogą zostawiać bolesne ślady na ramionach. Jeśli obwód biustonosza mamy dobrany dobrze to wystarczy je przedłuzyć.

Idealnie wyregulowane ramiączka nie wbijają się w ramiona ani nie podtrzymują biustu. Za zadanie mają umieszczenie biustu na odpowiedniej wysokości oraz nadaniu ładnego kształtu miseczkom.

 

3. buły z przodu

Buły? Jakie buły, co to takiego? To część piersi, która nie zmieściła się w miseczce. Biust wylewa się ze stanika.

 

 

Czyż to nie częsty widok latem na naszych ulicach?

Co jest nie tak? Za mała miseczka. Obwód wyglada w porządku ale miseczka ewidentnie za mała.

Dodatkowe zdjęcia buł:

 

4. buły pod pachami, czyli część piersi uciekająca bokiem.

 

5. odstający (lub wbijający się) mostek. Mostek biustonosza powinien leżeć idealnie między piersiami, rozdzielać je. Powinien byc dociśnięty do ciała.

 

 

6. uciskanie piersi fiszbinami

 

Mamy tutaj do czynienia z ewidentnie za małą miseczką. Fiszbina powina celować w środek pachy.

 

7. wydostawanie się piersi z misek

Jeśli piersi wyskakują to mamy do czynienia najczęściej z bułami - piersi wylewają się z miseczek. Czasem zdarza się też, że cały biust sie uwalnia i wyskakuje. U niektórych biust próbuje uwolnić się dołem.

 

 

 

 

I znów do czynienia mamy z nieszczęsnym obwodem i za małą miseczką. Na ostatniej fotce dodatkowo widzimy jak mostek wbija się w piersi, zamiast je rozdzielać i ładnie przylegać do ciała.

 

8. odstające miseczki, marszczący się materiał na miseczkach - za duży rozmiar miseczki.

 

Nadal jesteś pewna, że nosisz prawidłowo dobrany stanik?


 

Zdjęcia pochodzą ze stron www.bravissimo.com, www.dziennik.pl, interia.pl, pomponik.pl, wp.pl, lula.pl

piątek, 20 listopada 2009

75B czy nie 75B?

W kolejnej odcinku Maheda pokazuje, jak prawidłowo dobrany biustonosz poprawia figurę szczupłej dziewczyny. Zwraca uwagę na to jak wazny jest wybór prawidłowego  (ciasnego i wygodnego, czyli dopasowanego :)) obwodu stanika. Moim skromnym zdaniem jest to jeden ze słabszych odcinków, ale oglądajmy i się uczmy :)

 


Strona Mahedy na YT - http://www.youtube.com/user/BrafittingByMaheda

sobota, 07 listopada 2009

Na YouTube pojawiły się dwa pierwsze odcinki cyklu Brafitting by MaHeDa. Maheda to najlepsza i najsłynniejsza polska brafitterka. Wspaniale tłumaczy i pokazuje jak dobrać odpowiedni biustonosz, jak dbać o swoje największe atuty :)

 

Zapraszam do obejrzenia!

 

 

Strona Mahedy na YT - http://www.youtube.com/user/BrafittingByMaheda

stat4u